Sylwetka

[SYLWETKA] Sharon Tate

Sharon Tate była i nadal jest uważana za jedną z najpiękniejszych aktorek w historii kina. W wieku 26 lat miała wszystko: urodę, talent, miłość, kochającą rodzinę i przyjaciół, dobrze zapowiadającą się karierę oraz była w upragnionej ciąży. Media nazywały ją nową Marilyn Monroe. Jej gwiazda nie zdążyła na dobre zabłysnąć. Banda Mansona brutalnie odebrała życie Sharon oraz jej nienarodzonego syna. Susan Atkins nie miała dla niej i jej dziecka żadnej litości. W momencie śmierci była w 8 miesiącu ciąży. Sharon Tate obchodziłaby dzisiaj 78. urodziny.

Sharon Tate w 1968 roku. (Photo by Archive Photos/Getty Images)

Sharon Marie Tate urodziła się 24 stycznia 1943 roku w Dallas, jako pierwsza z trzech córek Paula Tate, oficera amerykańskiej armii oraz jego żony Doris. Zanim Sharon została aktorką, pozowała dla różnych magazynów. Mało tego, swój pierwszy konkurs piękności wygrała, mając zaledwie 6 miesięcy. Jako nastolatka zastanawiała się nad karierą modelki, wraz z upływem czasu powoli zaczęła pozować dla różnych czasopism. Ze względu na charakter pracy ojca, rodzina często zmieniała miejsce zamieszkania, co krzyżowało plany Sharon. Miała ambicje aby podjąć studia psychiatryczne. Na początku lat 60 rodzina przeprowadziła się do Włoch. W Weronie młodziutka Tate zaczynała karierę jako modelka. Klasyczna uroda Sharon zwróciła uwagę ekipy filmowej, która w okolicy kręciła sceny do filmu Przygody młodego człowieka. W obsadzie filmu był się Paul Newman. Sharon oraz jej przyjaciołom udało się dostać role statystów w tym filmie. Dwa lata później rodzina Tate’ów wróciła do Stanów. Sharon postanowiła zamieszkać w Los Angeles, a jej kariera aktorska powoli zaczęła nabierać tempa.

Panna Anonimowa

Sharon Tate zaczynała karierę aktorską od małych telewizyjnych ról, później zaczęła pojawiać się na dużym ekranie. Była szalenie fotogeniczna, kamera ją kochała. Miała piękne klasyczne rysy twarzy, jej duże ciemne oczy z gęstymi rzęsami przyciągały uwagę. Po przyjeździe do LA Sharon poznała Martina Ransohoffa, który został jej managerem. Planował jej życie w każdym calu. Organizował codzienne zajęcia z aktorstwa, tańca czy śpiewu. Kontrolował nawet to co je i z kim się spotyka. Początkująca aktorka podpisała siedmioletni kontrakt z Ransohoffem, chciał z niej zrobić prawdziwą gwiazdę. Zainwestował w nią duże pieniądze. Sharon miała bardzo napięty grafik i narzekała, że nie może korzystać z przywilejów młodości, w tym randkowania. Spotykała się wtedy z Jay’em Sebringiem. Menager aktorki traktował go, jako zagrożenie i nie pomagał parze znaleźć czasu na amory.

Sharon Tate w wannie. Zdjęcie Jerry Schatzberg

Zanim Tate zaczęła pojawiać się na dużym ekranie, to grała mniejsze role w produkcjach telewizyjnych. Jak zaczęła pojawiać się w filmach, to często nosiła ciemną perukę i występowała pod pseudonimem. Za plecami menagera przedstawiała się ironicznie jako “panna Anonimowa”. Sharon wystąpiła łącznie w dziewięciu filmach. Po zakończonych zdjęciach do filmu Oko diabła , kolega z planu, aktor David Niven nazywał młodą aktorkę “wielkim odkryciem“. Jej najlepsze kreacje aktorskie pochodzą z drugiej połowy lat 60, zwłaszcza z 1967 roku, kiedy to wystąpiła w trzech filmach. Za obraz Dolina Lalek została nominowana do nagrody Złotego Globa w kategorii najbardziej obiecująca aktorka. Prasa stopniowo, coraz bardziej zaczęła się interesować początkującą aktorką. Sharon w wywiadach często podkreślała, że los sprzyjał jej w karierze aktorskiej.
W marcowym numerze magazynu Playboy z 1967 roku, ogłoszono narodziny nowej gwiazdy. Tytuł artykułu brzmiał następująco “This is the year that Sharon Tate happens…“. Miała szansę na wielką karierę aktorską.

Pages: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *