Menu

Zacznij tu

POPKULTURA KOBIET – ZACZNIJMY OD POCZĄTKU

Jestem Kasia. Absolwentka dwóch kierunków, w tym Kulturoznawstwa i wiedzy o mediach. Kulturą, muzyką, filmem czy serialami interesuję od kilku ładnych lat. Mam w swojej głowie dużo różnych rozważań, pytań czy interpretacji i nigdy nie chciałam być zwykłym odbiorcą kultury. Chciałam coś więcej, być bardziej aktywną, rozmawiać, myśleć, dyskutować, analizować oraz podzielić się tym ze światem. Ale od zawsze miałam problem z wystąpieniami publicznymi, stąd zdecydowałam się na radio czy pisanie dla jednego portalu poświęconego polskiej muzyce- Muzykoholicy.com. Podczas prowadzenia audycji czy pisania artykułu, odbiorca mnie nie widzi i przyznam bez bicia, że to mi się podoba. Właśnie to pomaga mi się otworzyć czy publikować w Internecie- osoby nieśmiałe albo introwertycy doskonale to zrozumieją. Nie ma kontaktu wzrokowego, który często potrafi być stresujący, oceniający albo powoduje jąkanie czy przejęzyczenia.

Pomysł na bloga wpadł mi do głowy podczas jazdy tramwajem nr 14 w kierunku krakowskiego rynku. Na słuchawkach miałam wtedy playlistę z serialu Glow, produkcji Netflixa. W tym samym dniu również przeczytałam inspirujący wywiad z Magdą Mołek. Przyszłość należy do kobiet i to one miejmy nadzieję, będą odgrywały kluczową rolę w tym, niepewnym, zmieniającym się, trudnym świecie – takie były moje wnioski po lekturze tego wywiadu.

Od ponad 3 lat swoją twórczą energie poświęcałam na audycje Kobiecym głosem w Radiu Spektrum. Program był w pełni poświęcony kobietom w świecie muzyki, często tworzyłam odcinki tematyczne np. o duetach albo o gatunkach muzycznych. Zwykle uważałam siebie za człowieka słowa mówionego i do niedawna miałam problem żeby publikować w Internecie swoje teksty, wszystko sprawdzałam po kilka razy, zmieniałam. Jednak ostatnio poczułam iskrę twórczej, kreatywnej energii, a samo pisanie czy mówienie tylko o muzyce, to dla mnie zdecydowanie za mało, stąd pomysł na bloga. Moim celem jest pokazanie, że kobiety są równie twórcze, kreatywne tak jak i mężczyźni w świecie kultury. Ponadto myślę, że jednak za mało w dyskursie publicznym oraz w mediach poświęca się kobietom w sferze kultury.

Drugą przyczyną do stworzenia Popkultury Kobiet, było to czego sama nie mogłam znaleźć w Internecie, zwłaszcza w języku polskim. Przygotowując się do audycji często korzystałam z anglojęzycznych źródeł i byłam zaskoczona, czemu nikt pewnych treści nie przetłumaczył, nie wykorzystał gdzieś dalej, aby zainteresować polskiego odbiorce. Nigdy wcześniej nie spotkałam się z programem czy audycją o kobietach w muzyce i stwierdziłam, że to jest dobry pomysł, który nie ogranicza mnie do jednego gatunku muzycznego, tylko daje mi duże pole do tworzenia nowych tematów programu. Nikt wcześniej czegoś takiego nie wymyślił, ucieszyłam się, że taki pomysł pojawił się w mojej głowie.

Długo myślałam nad nazwą bloga. Coś co połączyłoby kilka dziedzin i nie ograniczało się tylko do czasów współczesnych, ponieważ przyznam szczerze, jestem nieco sentymentalna i uwielbiam lata 60, 70 czy 80. W tym miejscu znajdziecie dużo inspirujących treści, nie tylko ze świata współczesnej Popkultultury. Moje zainteresowanie kulturą jest dosyć szerokie i nie zamierzam się ograniczać. Mam kilka pomysłów na dodatkowe zakładki, które niekoniecznie będą o aktualnej Popkulturze. Głównym celem bloga jest przedstawienie kobiet w Popkulturze.

Future is female.

K.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *