Bez kategorii,  Muzyka,  Nie tylko POP

Nie tylko POP, czyli moje muzyczne odkrycia ostatnich tygodni

6. Funkasanki – Know my name

Funkasanki to muzyczny duet ze wschodniej Polski. Ich muzyka jest miksem elektroniki, alternatywy oraz popu. Twórczość zespołu poznałam na showcasie tegorocznej konferencji Tak Brzmi Miasto. Know my name to piosenka, której najlepiej słucha się podczas weekendowego chilloutu. Piosenka Know my name jest na naprawdę wysokim poziomie. Sprawdźcie sami!

Mój ulubiony fragment:
I’m losing the game, I’ve never wanted to play
You don’t know my, you don’t know my name

7. Luna – Zgaś

Luna to świeża krew na polskiej scenie muzycznej. W jednym wywiadzie artystka powiedziała, że księżyc jest jej bardzo bliski oraz, że w swoim życiu obserwuje jego wpływ. Muzyka Luny, jak sama twierdzi jest popem kosmicznym, dodajmy do tego nietypowy wizerunek artystki oraz bardzo niezwykły wokal i mamy charakterną dziewczynę, którą warto obserwować. Czekam na kolejny singiel i dziękuje Spotify za cotygodniową playliste New Friday Music Polska.

8. Marta Bijan – Szczelina

O artystce dowiedziałam się na jednym warsztacie TBM. Data premiery singla Szczelina była nietypowa, ponieważ był to piątek trzynastego. Muzyka Marty kojarzy mi się mocno z dusznym, tajemnicznym klimatem serialu Twin Peaks. O piosence możemy przeczytać, że “to altpopowy, hipnotyzujący utwór o miejscu, w którym czas nie istnieje, a cisza może patrzeć tysiącami par oczu. tekst nawiązuje do powieści o tym samym tytule, autorstwa słowackiego pisarza Józefa Kariki.” Gorąco polecam również teledysk do tego utworu.

Mój ulubiony fragment:
Tutaj cisza ma oczy zielone
W oczy ciszy nie zagląda słońce
Możesz ją zawołać, podpisać ciszy pakt
W zielone zagrać na sam koniec

9. Part of the kitchen – Echokosmos

Part of the kitchen to zespół, który pochodzi z Poznania. Często muzykę poznaję dzięki temu, co moi znajomi wrzucają na swoje relacje. Tak, jestem jedną z tych nielicznych osób, które klika w link do utworu na Spotify albo googluje artyste. W Echokosmosie zachwycił mnie niesamowity, spokojny klimat oraz głos wokalistki. Bardzo ładny debiut.

Mój ulubiony fragment:
Nie dla każdego
nie dla wszystkich
nie ma tego złego,
byśmy jakoś dobrze
na tym wyszli

10. Box Anima- Call his name

Wokalistkę Box Animy poznałam na konferencji TBM. Natalia była tam jako wolontariuszka, po krótkiej rozmowie okazało się, że jest wokalistką oraz instrumentalistką. Twórczość krakowskiego zespołu jest nietuzinkowa, a ich brzmienie jest akustyczną podróżą przez całe spektrum emocji.  Całość dopełnia bardzo wyrazisty wokal Natalii Orkisz. Tekst do piosenki Call his name jest w dużej mierze wynikiem fascynacji wokalistki postacią Sandmana z komiksów Neila Gaimana.

Mój ulubiony fragment:
Someday I’ll take you away
I won’t stand it any longer, my love
Just give me a wink and the world will shrink
to the size of our pockets, my lov
e

11. Camille Jansen- Louise

Muzykę można odkrywać na różne sposoby. Niekiedy platformy streamingowe podrzucają nam propozycje piosenek, które mogą trafić w nasz gust. W przypadku tej piosenki to platforma YouTube podpowiedziała mi ten kawałek. Zwykle troszkę sceptycznie podchodzę do tych algorytmów, ale czasami po prostu z czystej ciekawości sprawdzam. Tym razem YT podsunął mi piękny, melancholijny utwór. Bardzo przypadł mi do gustu wokal Camille Jansen.

Mój ulubiony fragment:
You see, Louise, she’s a woman
Of love and patience, she’s a woman
She comes and goes as she pleases

12. Lana del Rey- Summertime

Lana del Rey i jej interpretacja klasyka – Summertime George’a Gershwina to coś absolutnie pięknego. Wokalistka nagrała ten utwór by wspomóc oraz zdobyć fundusze dla dwóch amerykańskich filharmonii: w Nowym Jorku oraz LA. Wspaniała interpretacja, polecam wszystkim, nie tylko fanom Lany.

Mój ulubiony fragment:
One of these mornings
You’re gonna rise up singing
You gonna spread your wings
And take, and take to the sky


Załóżcie słuchawki i udajcie się ze mną w muzyczną podróż. Link do mojej playlisty znajduje się poniżej.

Pages: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *