Bez kategorii,  Teledyski

13 najlepszych teledysków 2020 roku

7. Kasia Lins – Rób tak dalej

O mojej imienniczce dowiedziałam się kilka lat temu na koncercie Darii Zawiałow w krakowskim klubie Forty Kleparz. Kasia pojawiła się gościnnie na scenie i przyznam, że było niezwykłe muzyczne przeżycie. Jakiś czas później miałam okazję by zobaczyć koncert samej Kasi w tym samym miejscu. Kameralny koncert w salce wypełnionej czerwony różami był absolutnie niesamowity. Panował wtedy klimat jak u Davida Lyncha.
Z przyjemnością obserwowałam jak Kasia muzycznie się rozwija. Teledysk do piosenki Rób tak dalej został nakręcony w historycznym Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Niezwykły, klimatyczny, teledysk z pięknym teatrem we wszystkich odcieniach niebieskiego. Za reżyserie odpowiada artystka oraz Karol Łakomiec. Polecam także obejrzeć teatralno- filmowo – koncertowe show “Czego dusza pragnie“.

8. Marta Bijan – Szczelina

O Marcie na blogu pisałam jakiś czas temu. Altpopowa poezja, świetny tekst oraz niezwykły głos wokalistki. Szczelina przybliża historię słowackiego tajemniczego pasma górskiego Trybecz usytuowanego na Słowacji. Dziewczyna z Zagłębia i jej bardzo niepokojący teledysk. Góry, pusta droga, mrok, las i cały las tajemnic, to skrywa Szczelina.

9. Ania Sama- Pestka

Teledysk do Pestki jest minimalistyczny i urzeka pięknem. Góry, woda, czerń i biel, elementy niebieskie. Cudną, melancholijną muzyczną, górską pocztówkę stworzyła Olga Czyżykiewicz. Zachwycające górskie kadry, piękne słowa i delikatny wokal Ani to wszystko znajdziecie w klipie do Pestki. Polecam sprawdzić resztę prac reżyserki, zwłaszcza jej najnowsze dziecko – Aloha Ustka zespołu So much love.

10. LASS – Dym

Pod pseudonimem LASS kryje się wokalistka Kasia Klimczyk. Jej muzyka to piątkowy chilllout scalony romansem z mocną elektroniką wypełniony dobrymi tekstami. Dym oczywiście taki jest, artystka co tydzień dzieli się z fanami nowym utworem, polecam sprawdzać jej social media 🙂 . Teledysk do utworu Dym nakręcono nad morzem. LASS odpowiada nie tylko za warstwę muzyczną ale również za scenografię, kostiumy i reżyserie. Niecodzienna nadmorska widokówka. Bardzo ciekawy i plastyczny teledysk.

11. Sharon Van Etten – Beaten Down

Muzykę amerykańskiej wokalistki poznałam dzięki insta story modowej blogerki Freakery. Był to utwór Seventeen. Muzyka Sharon uwiodła mnie swoją prostą formą oraz głosem. Artystka czerpie inspiracje z różnych gatunków, ten utwór przypomina mi trochę klimaty jak u Cat Power w latach 90. Po nostalgicznej siedemnastolatce pochłonęłam inne piosenki tej artystki. Prosty, czarno-biały, nieco psychodeliczny teledysk został nakręcony na kalifornijskiej pustyni. Ten klip na swój sposób jest hipnotyzujący oraz udowadnia, że klasyka zawsze się sprawdza.

12. Kate Clover – Channel Zero

Kolejna Kaśka w tym zestawieniu. Klip jest bardzo retro, jest dużo czarno- białych kadrów. Kate Clover to dziewczyna z Los Angeles śpiewa punk rocka rodem z lat 70 i wczesnych 80. Muzyczne tło dopełnia teledysk oraz wizerunek artystki. Czuć punkowego ducha oraz klimat jak u The Runaways czy Blondie. Taka perełka mignęła mi się jako reklama podczas przeglądania insta stories.

13. Julia Pośnik – Zakochałam się w nieznajomym

Pamiętam, że ten kawałek pojawił się w jednej z moich audycji Kobiecym głosem. Piosenka szybko wpada w ucho i ma się ochotę na kolejny odsłuch. Kilka dni później okazało się, że utwór znalazł się na liście Spotify Viral 🙂 Młodziutka wokalistka zyskała sławę dzięki Social Mediom, zwłaszcza dzięki Tik- Tokowi. Teledysk do tego utworu przywodzi mi na myśl lata 90, zwłaszcza te żywe kolory.

Na koniec muzyczna niespodzianka – playlista wszystkich wymienionych kawałków. Znajdziecie ją tutaj

Pages: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *