Bez kategorii,  Teledyski

13 najlepszych teledysków 2020 roku

Ten rok dał nam wszystkim w kość. Nikt chyba się nie spodziewał takiej skali koronawirusa oraz tego całego pandemicznego szaleństwa.
Covid uderzył w wiele branż, w tym szczególnie mocno w branżę artystyczną. Na szczęście nie każdy załamał się wydarzeniami z tego roku i podczas lockdownu powstało dużo dobrej muzyki, a także teledysków.
W tym wpisie przybliżę Wam kilkanaście moich ulubionych wideoklipów, które ujrzały światło dzienne w tym, dziwnym, pokręconym i przygnębiającym roku. Kilka nazwisk już wcześniej pojawiło się na moim blogu, ale uważam, że dobrą, zwłaszcza polską muzykę warto promować!

  1. Miley Cyrus – Midnight Sky

Pierwszy wpis na blogu poświęciłam Miley, ponieważ pozytywnie mnie zaskoczyła, zarówno wizerunkowo jak i muzycznie. Wokalistka inspirowała się muzycznymi ikonami lat 80, takimi jak Debbie Harry czy Joan Jett. Teledysk do Midnight Sky jest również inspirowany ta dekadą. Jest kolorowo, są cekiny, mocny makijaż czy zadziorna, krótka fryzura Miley. Wizualna i muzyczna uczta dla miłośników ejtisów. Za kamerą stanęła sama artystka.

2. Selena Gomez – Rare

Na początku tego roku Selena Gomez wydała trzeci studyjny album zatytułowany Rare. Przyznaje, że nie jestem jej wielką fanką, ale ten krążek jest najbardziej dojrzałym w jej karierze. Tytułowa piosenka Rare urzekła mnie przede wszystkim swoim rytmem. Teledysk do tej piosenki jest bajkowy, całość dopełniają kolory oraz jasne, zwiewne sukienki Seleny.

3. Sanah- Melodia

Na polskiej scenie muzycznej w tym roku dużo się działo. Chyba najgłośniejszym debiutem była Sanah. Można ją kochać albo nienawidzić. Sama słyszałam opinie, że zawodzi jak przedwojenne wokalistki, lecz jak dla mnie jest to nadzieja polskiego Popu. Wokalistka wzbudza mieszane uczucia, ale nie można jej odebrać sukcesu. Romantyzm, melancholia kwiaty, wszelakie odcienie różu to znaki szczególne twórczości wokalistki. Warto podkreślić fakt, że teledysk do utworu Melodia ma ponad 40 milionów odtworzeń na You Tube.

4. Lou Doillon – Look at me now

Lou Doillon – francuska, charyzmatyczna wokalistka. Córka Jane Birkin. Twórczość tej wokalistki poznałam dzięki audycjom Anny Gacek. Muzyka francuskiej wokalistki wnosi coś nowego i coś, co jednocześnie myślimy, że znamy. Teledysk do piosenki Look at me now został opublikowany kilka tygodni temu. Krótkie filmiki z Instagrama, urywki z artystycznego życia, zabawne momenty – tym jest wideoklip do tego utworu. Niby randomowe, amatorskie zlepki nagrań to często powtarzający się zabieg w teledyskach, szczególnie w tych trudnych pandemicznych czasach.

5. FKA twigs – Sad day

Ta dziewczyna jest po prostu niesamowita. Jej wysportowane, wyrzeźbione ciało, te ruchy oraz ten wspaniały głos to piękna kombinacja. Dodajmy do tego jeszcze jej piękne, przemyślane, plastyczne teledyski. Pierwszy porwał mnie klip do utworu Cellophane gdzie FKA Twigs zmysłowo tańczy na rurze i spada prosto w otchłań piekła. Natomiast wideo do piosenki Sad day jest zupełnie inne. To jest inna historia, jest walka, pot i krew i miłość. Pojedynek wygląda jak z dobrego filmu albo dobrej retro bijatyki. Miłość jest polem bitwy.

6. Helaine -Vis You’ll never be my man

Helaine Vis miałam okazję poznać kilka lat temu podczas konferencji Tak Brzmi Miasto. Później miałam okazję zobaczyć ją na kilku krakowskich scenach i byłam pod wrażeniem jej wrażliwości oraz kojącego głosu. Muzyczny obrazek do tego jest nieco futurystyczny oraz bardzo plastyczny. Sam pomysł użycia manekina, uważam za ekstra pomysł. Klip ukazał się w drugiej połowie grudnia i to było coś, na co bardzo czekałam. Przekonajcie się sami.

Pages: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *